sobota, 15 września 2012

Zły czas

To był zły czas, który jeszcze całkiem się nie skończył. Zawsze jest tak, że gdy jest dobrze to potem musi być źle. Taka równowaga. I człowiek nagle uświadamia sobie jaki jest malutki, cały świat wydaje się zły, przerażająco straszny, bez miłości, dobra, bez niczego. Tylko pustka i beznadzieja. I trudno się podnieść, znaleźć coś czego można byłoby się chwycić. W poniedziałek mam egzamin, nawet jeszcze nie zajrzałam, nie miałam siły, chęci, wszystko wydaje mi się bezcelowe i tak obleję z hiszpańskiego. Dwa lata męki na marne, i decyzja którą będę musiała podjąć, czy powtarzać rok czy wyjechać za granicę do narzeczonego. Raczej to drugie. Wymyśliłam w swojej głowie ideały, marzenia, które chciałam za wszelką cenę zrealizować, wymyśliłam jak chciałabym aby wyglądało moje życie. Wszystko piękne i kolorowe a tu co? Klapa i skończy się tak jak zwykle. Tak jak wszystko się kończy i nie wierzę w to że wszystko zależy od nas, że gdy się chce to można, chociaż może nie, jednak wierze, ale nie w moim przypadku. Ja mam tylko ideały których nie potrafię obronić.

5 komentarzy:

 1. O ile sobie przypominam , to zawsze dupkę miałam wyżej-"grzędem ile wyżej siędę". Mierzyłam się zawsze ze złą rzeczywistością i jej nie odpuszczałam.Miałam poczucie własnej wartości, tylko bieda podduszała. Marzenia jednak się spełniają i warto je mieć. Pozdrawiam.Pa. FRIDA

  OdpowiedzUsuń
 2. może w życiu już tak jest? Wiesz raz dzieci zdrowe potem zaraz chore, trochę większa gotówka oj a w tym miesiącu zaciskamy pasa. Dziś wszystko mi się udaje jutro nawet klucze lecą z rąk i autobus ochlapie. Równowaga-masz rację.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja droga. Trzeba w życiu stawiać sobie takie cele, które sa dla nas osiągalne, a nie ponad siły. Nie każdy musi mieć wyższe wykształcenie, bo praca nie zależy od tego, tylko od układów. Taki to jest nasz dziwny kraj. Powolutku, nie goń pociągu, który jedzie zbyt szybko. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Życie nie stanie przed Tobą skąpane tęczą, Ty sama musisz w swoim życiu dostrzegać kolory i cieszyć się z nich. Zaczeka, odpocznij, nabierz sił. A potem konsekwentnie swoim tempem idź do przodu ;)Najważniejsze żebyś była szczęśliwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej.

  Lotko - cele ponad nasze siły to już marzenia, ale i one się czasem spełniają prawda?

  A co do równowagi szczęścia - też tak o tym myślę...czasem aż źle mi kiedy jest bardzo dobrze i czekam aż wszystko pryśnie...


  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń